İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

Doç. Dr. Tolga Yazıcı başkanlığında kurulan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bilim, sanat ve tasarım üçlüsünü bir arada yeniden yorumlayarak inovasyon ve sürekli gelişimi hedefleyen, dönüşüm ve ilerlemeyi hızlandıracak öncü teknolojileri hayata geçirmeye odaklanmış bir şehir içi üniversitesidir.

Yükseköğretimde 10 yılını tamamlayan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi; bünyesinde Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi, idari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Plato Meslek Yüksekokulu’nu bulundurmaktadır.

“Hayatın içinde, Geleceğin peşinde” sloganıyla öğretim hayatına devam eden İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, sanat ve tasarım alanında mükemmeliyet merkezi olmak ve kültürel mirası birleştirerek üniversite kavramını bilimsel ve toplumsal değerler üzerine oturtmak hedefiyle yoluna devam etmektedir.

ayvansaray.edu.tr

 

Plato Sanat

Plato Sanat, sergi, etkinlik ve performanslara yer veren bir güncel sanat mekanıdır. Nisan 2010’da açılan Plato Sanat, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin çağdaş sanat mekanı olarak Balat Yerleşkesi içinde yer almaktadır.

Hem sanatseverleri hem de kendi öğrencilerini izleyici kitlesi olarak kabul eden Plato Sanat, özellikle tasarım, sanat ve iletişim disiplinlerinde öğrenim gören üniversite öğrencileri açısından güncel sanatın deneyimlenebildiği bir gözlem, araştırma ve paylaşım laboratuvarı olarak da tanımlanabilir.

platosanat.org.tr