Yarışma

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat’ın organize ettiği Rota Çağdaş Sanat Yarışması; genç sanatçı adaylarını keşfetmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor.

Lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ilk defa bir arada değerlendirildiği Rota Çağdaş Sanat Yarışması’nın en önemli amacı; genç nesillerde sanat ve kariyer kavramını pekiştirmek, genç sanatçı adaylarına sergi deneyimi ve profesyonel ilişkiler kazandırmaktır.

Yarışmanın hedef kitlesi; Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini, Sosyal Bilimler Enstitüsü altında bulunan sanat programlarında öğrenim gören yüksek lisans, sanatta yeterlik ve doktora düzeyi öğrencilerini kapsamaktadır.

Yarışma sonunda başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan tüm yarışmacılara sanat ve iletişim alanında uzman profesyoneller ve akademisyenler tarafından farklı oturumlardan oluşan Sanat ve Kariyer Eğitimi verilecektir.

4 Ekim 2018 Perşembe akşamı yarışma sonucunda başarı ödülü ve sergilenme hakkı alan genç sanatçıların eserleri İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Sanat’ta sergilenecek, açılış töreni ve ödül takdimleri sanatseverlerin katılımı ile gerçekleşecektir.

 

Yarışma Takvimi

Başvuru süresi 20 NİSAN 2018 – 13 AĞUSTOS 2018
Jüri 5 EYLÜL 2018 Çarşamba
Sergi Açılışı ve Ödül Töreni 4 EKİM 2018 Perşembe
Sanat ve Kariyer Eğitimi 5  EKİM 2018 Cuma