Yarışma

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ve Plato Sanat’ın organize ettiği Rota Çağdaş Sanat Yarışması; genç sanatçı adaylarını keşfetmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor.

Lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ilk defa bir arada değerlendirildiği Rota Çağdaş Sanat Yarışması’nın en önemli amacı; genç nesillerde sanat ve kariyer kavramını pekiştirmek, genç sanatçı adaylarına sergi deneyimi ve profesyonel ilişkiler kazandırmaktır.

Yarışmanın hedef kitlesi; Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan tüm lise öğrencilerini, meslek yüksekokulu, fakülte ve enstitü ayırt etmeksizin Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı üniversitelerde eğitim gören öğrencileri kapsamaktadır.

Yarışma sonunda başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan tüm yarışmacılara sanat ve iletişim alanında uzman profesyoneller ve akademisyenler tarafından farklı oturumlardan oluşan Sanat ve Kariyer Eğitimi verilecektir.

9 Ekim 2019 Perşembe akşamı yarışma sonucunda başarı ödülü ve sergilenme hakkı alan genç sanatçıların eserleri İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Sanat’ta sergilenecek, açılış töreni ve ödül takdimleri sanatseverlerin katılımı ile gerçekleşecektir.

 

Yarışma Takvimi

Başvuru süresi 11 MART 2019 – 9 AĞUSTOS 2019
Jüri 6 EYLÜL 2019 Cuma
Sergi Açılışı ve Ödül Töreni 9 EKİM 2019 Çarşamba
Sanat ve Kariyer Eğitimi 10-11  EKİM 2019 Perşembe-Cuma